31 грудня 2024

З Новим роком!

З 2025 роком, друзі!

 Нехай збудеться...

Все... У кожного.. .

Найпотаємніше... Найважливіше..

Найзаповітніше...У серці збережене..

Найсвітліше... Найнеобхідніше...

Щоб всі вдома... а в домівці тепло і спокійно..

Щоб погляд близьких тільки з любов'ю..

Щоб було до кого поспішати, до кого

повертатися...

Щоб кожен був потрібним..

Щоб небо мирне..

Ночі не самотні...

Помисли добрі...

Вчинки високі...

Кожне "люблю" не фальшиве.

Кожне завтра -щасливе!!!.

25 грудня 2024

З Різдвом! Традиції Різдва на уроках зарубіжної літератури.


Різдвяні та Новорічні свята люблять та чекають і дорослі, і діти. Вони яскраві та  веселі. І дуже приємно зустрічати їх з гарними досягненнями, виконаними планами та здійсненими бажаннями.
Можливо і не все вдалося та збулося, але ж життя продовжується, тож мріємо та сподіваємось. 
Вдячна моїм любим учням за старанність,  за творчість та небайдужість, за щирі посмішки та доброзичливість.  Вдячна батькам за підтримку та допомогу дітям у навчанні.  Веселих свят, сімейного затишку та здійснення бажань!


Сподіваюсь,  що це відео учням  сподобається та надихне на нові ідеї у вивченні зарубіжної літератури. 


Традиційні нагороди за старанність та високий рівень знань і компетентностей. Радію разом з дітьми, ми добре попрацювали. Такі подяки отримають мої  шестикласники.  

 

20 грудня 2024

Плануємо святкування Різдва, новорічних свят та гарний відпочинок під час канікул.

  Добігає кінця перший навчальний семестр, а попереду довгоочікувані свята та канікули. Тож,  саме час нагадати учням про необхідність планування якісного відпочинку, спільних заходів та дій з рідними та друзями, що будуть спрямовані на збереження фізичного здоров'я, накопичення позитивних емоцій через зимові розваги, перегляд цікавих фільмів, читання художньої літератури та подорожі. 

Протягом семестру ми з шестикласниками продовжували роботу з формування та розвитку навичок раціонального планування та використання свого часу. Адвент-календар став улюбленою технологією планування для багатьох учнів. 

Робота Софійки Горової,  6-А класhttps://tuerchen.app/preview/ArYWAfcZ8odj2O97/Xk6XNueBNpBMJIDeu73PBtRo7c4tzo5pr

Робота Ані Чернявської,  6-А класhttps://drive.google.com/file/d/1x3PC61c7o8t_5f3Kl3gz02ryhMiutTln/view

Робота Іллі Долини,  6-А клас

Робота Олександра Снігура,  6-А  клас

Робота Тарасенко Валерії,  6-А класvhttps://tuerchen.app/edit/4d846f5c-2a45-4279-81f0-c5672229d9fb/?key=d0cF6gzRZ65hxMtn3nha7s9LfGEuKPLY&authuser=0






10 грудня 2024

"Хмарка слів" на уроках зарубіжної літератури.

  Педагоги завжди в постійному пошуку ефективних форм роботи для засвоєння здобувачами освіти навчального матеріалу. А в класах НУШ однією із важливих компонентів є яскравість оформлення завдання та зорова зацікавленість, що дозволяє створити ситуацію інтересу, активізувати  процес навчання. "Хмарка слів" як раз і відповідає цим вимогам. А ще вона сприяє критичному мисленню, візуалізації текстового матеріалу, що дає більше шансів на запам'ятовування.  Звичайно, ця форма роботи сприяє збагаченню словникового запасу та мовній виразності учнів.  Приваблює "хмарка слів" і тим, що може бути використаною на будь-якому етапі уроку та з будь-якої теми.

Я практикую використання такої форми роботи під час 

1) вивчення нової теми та питань з теорії літератури (візуалізація термінів допомагає кращому розумінню та запам'ятовуванню); 

2) знайомства з автором та його творчим шляхом;

3) характеристики персонажів, коли необхідно вибрати, наприклад, опис зовнішності чи  риси характеру; 

3) визначення автора та назви твору за вказаними іменами;

4) встановлення відповідності між іменами героїв та назвою твору, іменем та головною рисою характеру, авторами та назвами художніх творів і т.п. 

Щоб забезпечити максимальне опановування здобувачами освіти  сервісу Word Art, який дуже легкий у використанні, провожу практичну роботу під час онлайн уроків.  Моїм учням подобається така форма роботи. Вони мають можливість у цікавому форматі продемонструвати свої знання з літератури у поєднанні з інформаційними технологіями, відчути ситуацію успіху, пережити позитивні емоції та радість за власну чудову роботу та порадіти за однокласників.









  



 








04 грудня 2024

Якісне планування дає добрі результати.

Завершили з шестикласниками вивчення повісті М.В. Гоголя "Ніч перед Різдвом". Приємно бачити результат, коли, наприклад, у 6-А класі із 17 здобувачів освіти, які мають змогу регулярно приєднуватися до онлайн занять та виконувати домашні завдання, 8 засвоїли тему на високому рівні, а 4 - на достатньому. Решта мають можливість підвищити результати, кожному запропоновані варіанти дій. 
Вважаю, що доброму результату сприяло традиційне в поточному навчальному році заповнення адвент-календаря (писала про це тут).  Для реалізації запропонованих вчителем дій учні  самостійно вибирали  форму  вивчення біографії письменника та художнього твору, види усних чи письмових робіт, використовували різні інтернет-сервіси, штучний інтелект.  До прикладу, декілька робіт, які різні за складністю, що доводить надану можливість абсолютно всім себе проявити.