Педагоги завжди в постійному пошуку ефективних форм роботи для засвоєння здобувачами освіти навчального матеріалу. А в класах НУШ однією із важливих компонентів є яскравість оформлення завдання та зорова зацікавленість, що дозволяє створити ситуацію інтересу, активізувати процес навчання. "Хмарка слів" як раз і відповідає цим вимогам. А ще вона сприяє критичному мисленню, візуалізації текстового матеріалу, що дає більше шансів на запам'ятовування. Звичайно, ця форма роботи сприяє збагаченню словникового запасу та мовній виразності учнів. Приваблює "хмарка слів" і тим, що може бути використаною на будь-якому етапі уроку та з будь-якої теми.
Я практикую використання такої форми роботи під час
1) вивчення нової теми та питань з теорії літератури (візуалізація термінів допомагає кращому розумінню та запам'ятовуванню);
2) знайомства з автором та його творчим шляхом;
3) характеристики персонажів, коли необхідно вибрати, наприклад, опис зовнішності чи риси характеру;
3) визначення автора та назви твору за вказаними іменами;
4) встановлення відповідності між іменами героїв та назвою твору, іменем та головною рисою характеру, авторами та назвами художніх творів і т.п.
Щоб забезпечити максимальне опановування здобувачами освіти сервісу Word Art, який дуже легкий у використанні, провожу практичну роботу під час онлайн уроків. Моїм учням подобається така форма роботи. Вони мають можливість у цікавому форматі продемонструвати свої знання з літератури у поєднанні з інформаційними технологіями, відчути ситуацію успіху, пережити позитивні емоції та радість за власну чудову роботу та порадіти за однокласників.