31 жовтня 2024

Щодо особливостей оцінювання за групами результатів.

  Канікули для вчителя — це час для аналізу результатів діяльності, корекції власних планів, пошуку цікавих педагогічних новинок та активної методичної роботи. Освітяни країни, і наша гімназія не є виключенням, перш за все обговорюють питання оцінювання за новими рекомендаціями МОН України в 5-7 класах НУШ.  Як правильно виставити оцінки та заповнити класні журнали за групами результатів — це одне із проблемних питань.  Очікуючи чітких рекомендацій від управлінських  структур міського та обласного рівнів,  розробляємо алгоритм власних дій та вивчаємо досвід,  наприклад,  Чернівецького ІППОЧО.  Мені сподобалась змістовна презентація "Оцінювання: 5-7 кл. НУШ" (авторка  Богачик Т. С.), в якій дається роз'яснення, як ідентифікувати,  спланувати, виміряти та оцінити результати навчання та прописані групи результатів освітніх галузей. 

 Особисто для мене роз'яснення стосовно мовно-літературної освітньої галузі були корисними.  Дякую авторці.

Посилання для зацікавлених:

https://znayshov.com/News/Details/otsiniuvannia_v_5-7_klasakh_nush_hrupy_rezultativ_zrazky_zapovnennia_zhurnalu

22 жовтня 2024

Чарівна осінь.

      


                              Осінь — остання, найчудовіша посмішка року.  (Вільям Браянт)

  Осінь — неймовірно красива,  мальовнича пора року, пора поетів та романтиків. То коли ж насолоджуватися красивими римованими рядками, як не восени? Вчимо вірші, тренуємо пам'ять та отримуємо позитивні емоції, насолоджуючись навколишнім світом, життям. Попри все...  

Запоріжці змучені постійними тривогами, вибухами, безсонними ночами. Але це не повинно зруйнувати нашу здатність бачити красу, відчувати радість від спілкування з природою, музикою, літературою. Тож продовжую залучати учнів до позаурочного онлайн спілкування та створювати для них умови обміну позитивними емоціями. А відео закінчила побажаннями дітям успіхів у навчанні, вірити в себе,  дізнаватися і пізнавати, розкрити свій талант та гарного настрою.

https://www.facebook.com/61555923605049/videos/1727388604681084/

  За доброю традицією учасники поетичного заходу отримають персональні подяки.





14 жовтня 2024

Заохочую та підтримую старанних.

 Заохочувати до навчання, давати можливість кожному проявити себе та відчувати успішним, показати приклад для наслідування — все це не може не спрацювати на позитивний результат. За підсумками вивчення теми "Міфи на всі часи" нагородила багатьох Подяками за старанність у навчанні та творчий підхід до виконання домашніх завдань. Впевнена, що це надихатиме підлітків на подальшу активність та якісне засвоєння матеріалу.

 Продовжую стимулювати здобувачів освіти до якісного планування та аналізу власних досягнень через відстеження  траєкторії успіху (до прикладу, відео звіт учениці 6-А класу Софійки Горової). 

 Радію разом з дітьми, продовжую пошук ефективних методів залучення  до читання та старанного навчання.

https://drive.google.com/file/d/1ONa54QtcKScPbroqCdxEhmWLVjO5M23d/view?usp=sharing












11 жовтня 2024

Штучний інтелект на уроках.

  Складно сьогодні назвати сферу життя, в якій не використовують цифрові пристрої. І школа - не виняток. Користь гаджетів очевидна: це відкритий доступ до інформації, можливість самостійно оволодіти знаннями, простота та зручність у навчанні, це і платформа  для розвитку та самоудосконалення. 
При вивченні зарубіжної літератури мої учні мають змогу переглянути урок на ютубі, прочитати або прослухати твір скрізь і в будь-який зручний для них час, записати відео усної відповіді, підібрати ілюстрації та додаткову цікаву інформацію до твору.
Зацікавила шестикласників можливість згенерувати зображення за допомогою штучного інтелекту, створити новий міф та можливість добрати матеріал за темою. Початок зроблено, тож  будемо розвивати креативність здобувачів освіти і за допомогою ШІ.



10 жовтня 2024

Адвент-календар на уроках зарубіжної літератури.

 Якість планування будь-якої діяльності підвищує якість  результатів. Тому на першому уроці вивчення теми "Міфи на всі часи" спланували з шестикласниками послідовність дій та методи  роботи, обговорили можливі варіанти представлення та узагальнення результатів домашньої та класної роботи, корекції знань та умінь. Особливу увагу приділили веденню читацьких щоденників, портфоліо та адвент-календаря. Якщо перші два варіанти розвитку читацьких навичок та формування уміння висловити власні враження про прочитане  використовувались в минулому навчальному році, то останній додатково забезпечує формування навичок планування та аналізу власної навчально-пізнавальної діяльності. 

Запропонувала здобувачам освіти варіант шаблону адвент-календаря, обговорили терміни його виконання та показала зразок заповнення. Наголосила на можливості  проявити свої здібності у володінні інформаційними технологіями та  ресурсами, розробити свій варіант календаря. 

   

                                                   

Більшість моїх учнів відповідальні, старанні та активні. Тому не дивно, що і з цим завданням вони справились дуже добре. Я підтримала кожного, не залишити жодної роботи без позитивного коментаря, постійно демонструвала цікаві ідеї, якість оформлення, грамотність тексту та естетичність оформлення. Хочу підкреслити, що ведення адвент-календарів не тільки забезпечило системність та якість домашніх робіт, а й підвищило рівень загальної обізнаності дітей: вони відвідали бібліотеки, познайомилися з творами різних видів мистецтва, створили за допомогою ШІ  образи улюблених героїв.




За бажанням шестикласники долучилися до ідеї узагальнити матеріали роботи з теми "Міфи на всі часи" в презентаціях та відео. Пропоную першу роботу "Використання адвент-календаря на уроках зарубіжної літератури".

https://www.canva.com/design/DAGPzyzpB9o/s5fQaDEbmUjG7DcexFO62A/view?utm_content=DAGPzyzpB9o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor