Розпочалась друга четверть навчального року. Під час канікул я проаналізувала показники навчальних досягнень здобувачів освіти та прийшла до висновку, що потребує подальшої серйозної уваги питання залучення до навчання та відповідального ставлення до виконання домашніх завдань. Колектив нашої школи працює в Google Класі, що, на мою особисту думку, дозволяє налагодити ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу. До прикладу, поруч з п'ятикласниками на онлайн уроках здебільшого присутні дорослі члени сім'ї, які чують роз'яснення не тільки теми уроку, а й форми та змісту домашніх робіт, можуть спілкуватися з вчителем на перервах та в чаті. Особливо це допомагає дітям з особливими потребами та з низькими навчальними можливостями. Для дітей старшого віку є можливість повідомити про труднощі в особистих коментарях та отримати не тільки пораду від вчителя, а й відкореговане персональне диференційоване завдання. Все це стимулює учнів, дає шанс кожному, хто бажає навчатися.
Дуже зручно на цьому ресурсі не тільки публікувати матеріали уроку, а й давати персональні завдання, відстежувати присутність школярів на заняттях, залучати до усної роботи тих, хто має проблеми з відвідуванням та з виконанням письмових завдань. Окрім того, в гімназії розроблений та затверджений адміністрацією графік консультації, під час яких індивідуально працюю з бажаючими покращити результати. Але хороші результати можливі при взаємному бажанні здобувачів освіти їх мати.
Проте, подані нижче цифри говорять самі за себе: серед тих, хто приєднався до онлайн навчання, постійно та якісно виконувала домашні роботи переважна меншість дітей (за виключенням 7-Б класу). Значна більшість мала проблеми, які можна пояснити і психологічним станом, і недостатньою старанністю та відповідальністю за виконання своїх обов'язків. А це привело до того, що останній тиждень першої четверті та під час канікул багато хто працював над покращенням оцінки. Не говорю знань, бо навряд чи примусове виконання роботи позитивно впливає на якість знань. Звичайно, можуть бути виключення.
Щоб покращити ситуацію, я провела опитування щодо рівня задоволеності дітьми результатами навчання, попросила їх дати правдиву самооцінку своїх фактичних знань. Після опитування провела співбесіди та спланували з бажаючими індивідуальну освітню траєкторію з курсу зарубіжної літератури. Сподіваюсь на співпрацю та успіх.