26 листопада 2023

Кава з краплями дощу.


  Ранок вихідного має бути позитивним, навіть коли він похмурий та дощовий, як і має бути в останні дні осені. . Не завжди вдасться справитися з особистими емоціями, особливо тоді, коли розумієш, що нічого не можна змінити, що хмари життя руками не розведеш.  І саме цей "Вальс дощу" у виконанні монаха Авеля  відповідає погоді зовні та стану  душі.  

  Моя традиція вихідного дня   під час  ранкової кави  слухати  улюблені мелодії та шукати нові імена часто  допомагає зміні настрою, хоча б на деякий час.  Сьогодні це українська класика та сучасний виконавець. Вдячна їм.  Але без порівняь, бо  це зовсім різне. 



23 листопада 2023

Інтерес дітей не згас.

 Позитивні емоції завжди  впливають на якість навчання,  сприяють прояву інтересу та  активності здобувачів освіти. А для класів НУШ  яскраве та змістовне оформлення уроків, приклади кращих  робіт в класі, заохочення до прояву своїх здібностей та наявна можливість самому  спробувати щось зробити  є дуже гарним мотиватором. І здорове бажання отримати нагороду, таку, що отримали від вчителя однокласники,  теж  є поштовхом до активних дій. 

 Уже минув місяць після конкурсу літературних листівок про казкову героїню Лисичку, а бажання дітей отримати персональні  грамоти за участь у конкурсі не згасло.  І байдуже, що минув термін, для мене важливим є  бажання дітей  читати. І звучать у класі нові автори та твори. Для мене  теж  стали відкриттям "Казки маленького лисеняти" І.Д. Фарбаржевич, особливо ці слова з казки:

  - Лисеня, — сказало лисеня лисенятку, — ти пам'ятай, будь ласка, якщо тобі важко, погано, сумно, страшно, чи ти втомився — то просто простягни лапу. І я протягну тобі свою, де б ти не був, навіть якщо там інші зірки або всі ходять на голові. Тому що печаль одного лисеняти, розділена на двох лисенят — це ж зовсім не страшно. А коли тебе тримає за лапу інша лапа — яка різниця, що там ще є в світі?

  Які гарні слова. Вони зрозумілі дітям і дорослим. І дуже потрібні сьогодні всім нам. 






16 листопада 2023

Результати проєкту.

  Приємно, коли після виконання одного проєкту діти запитують, яка тема буде наступною та що робити. Радість учасників за себе, бажання інших долучитися до колективної справи та позитивні відгуки батьків  не можуть залишити вчителя байдужим.  Тож, розробляю плани до максимального заохочення здобувачів освіти проявляти свої знання, творчі здібності та уміння працювати колективно.


13 листопада 2023

13 листопада - Всесвітній день доброти.


ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА.  
З цих слів починалась кожна робота моїх учнів, які долучились до челенджу, надіславши свої листівки та відео читання художніх творів про доброту.  Вдячна їм за активність, творчість та небайдужість.





12 листопада 2023

12 листопада - день Синички. Залучаю дітей до читання.



Запропонувала п'ятикласникам прочитати у вихідні дні казки й оповідання про синичку та оформити нову сторінку читацького портфоліо.  Також підготувала посилання на цікаві  за  віком  відео, бо розумію, що потрібно  не тільки збагачувати знаннями, розвивати читацьку компетентність, а й давати можливість відпочити та отримати позитивні емоції. Зазвичай, діти люблять дивитися мультфільми та програми про багатий світ природи. 

 
Приклад дитячих робіт-звітів про прочитане:


                                       
                                                        


   Активні читачі отримають  підготовлені до цього дня грамоти. Сподіваюсь,  це буде заохоченням до активного читання.


10 листопада 2023

Емоції тижня та цікава ідея.

       Курси, тренінги для вчителів — одна із форм навчання та підвищення професійного рівня.  Але зараз це дуже нелегка справа фізично та психологічно, коли заняття відбуваються за планами інших,  протягом навчального тижня, після уроків та ще й у вечірній час до 19:00. А потім контрольні роботи, які треба виконати всі, бо не отримаємо сертифікат, та підготовка до уроків наступного дня з перевіркою дитячих домашніх робіт.  Тож в цей тиждень вигорання для вчителів забезпечене.😓😒

Але є і позитив: онлайн спілкування з колегами, обмін досвідом роботи, високопрофесійний та доброзичливий куратор нашої групи, яка не тільки цікаво проводить вебінари, а й підготувала завдання, нестандартні за змістом та формою.  Новим для мене став нетрадиційний підхід до аналізу поетичного твору "читання зблизька" на прикладі вірша для 5 класу. Використовуючи сучасні технології,  оформити можна так, щоб дітям було приємно познайомитися з завданням та з радістю виконувати.  Над змістом ще попрацюю, бо робилось все поспіхом, але ідея цікава, мені сподобалась, буду використовувати в практичній діяльності.

09 листопада 2023

Розвиваємо загальну обізнаність та ініціативність.



 9 листопада — День книги рекордів Гіннеса. Запропонувала дев'ятикласникам переглянути  у вільний час презентацію, сподіваюсь, вона буде цікава і батькам.   Проявити свою літературну обізнаність підлітки зможуть у постерах  про одного із вивчених авторів, який, на їх думку,  міг ввійти до книги літературних рекордів. Одночасно ця робота буде новою сторінкою у читацьких портфоліо здобувачів освіти. 

Кращі роботи додам до цього допису.

07 листопада 2023

Дарую дітям хвилинки радості.

  Залучаю дітей до активного читання, використовуючи будь-які можливості. До прикладу, на уроках зарубіжної літератури в п'ятих класах 1 листопада я присвятила декілька хвилин тому, що саме сьогодні — день Лисички (я б і сама не знала, якби не інтернет😄). Прослухали дитячу пісеньку та згадали, як проявила себе ця казкова героїня в різних творах. Додатковим позакласним завданням було присвятити сторінку читацького портфоліо одній із казок про Лисичку чи підготувати літературну листівку.  Активність дітей та творчі роботи мене приємно вразили креативністю та якістю.   З великим задоволенням подякувала  у приватних коментарях та на уроці  кожному  учаснику, зробила слайд-презентацію листівок та спільно визначили переможців.

        

 


Нагородою  від вчителя були персональні тематичні  грамоти за активність, за творчу ідею, змістовність  та оригінальність листівок.  Дарую дітям хвилинки радості, позитивні емоції та насолоду від власного успіху. 

                                                          




06 листопада 2023

Пишаюся своїми учнями.

 Завжди та всім  приємно отримувати нагороди та відчувати себе успішним, а дітям особливо. Це їх окрилює та надихає. Пишаюся  моїми вихованцями, які  нагороджені        дипломами Запорізького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді "Грані" за участь в обласній благодійній акції "Сильні люди" до Дня захисників та захисниць України - 2023.  Вдячна Мирославі Пучковій (9-А) та Євгенові  Маленку (7-Б) за креативність  та  активну життєву позицію.
















 

05 листопада 2023

Проблеми є. Будемо працювати.


 Розпочалась друга четверть навчального року.  Під час канікул я проаналізувала показники навчальних досягнень здобувачів освіти та прийшла до висновку, що потребує подальшої серйозної уваги питання залучення до навчання та відповідального ставлення до виконання домашніх завдань.  Колектив нашої школи працює в Google Класі, що, на мою особисту думку, дозволяє налагодити ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу. До прикладу, поруч з  п'ятикласниками на онлайн уроках здебільшого присутні дорослі члени сім'ї,  які чують роз'яснення не тільки теми уроку, а й  форми та змісту домашніх робіт,  можуть спілкуватися з вчителем на перервах та в чаті. Особливо це допомагає дітям з особливими потребами та з низькими навчальними  можливостями.   Для дітей старшого віку  є можливість повідомити про труднощі в особистих  коментарях  та отримати не тільки пораду від вчителя,  а й відкореговане  персональне диференційоване  завдання. Все це стимулює учнів,  дає шанс кожному,  хто бажає навчатися.   

   Дуже зручно на цьому ресурсі не тільки публікувати матеріали уроку, а й давати персональні завдання,  відстежувати присутність школярів  на заняттях, залучати до усної роботи тих, хто має проблеми з  відвідуванням та з виконанням письмових  завдань.  Окрім того, в гімназії розроблений та  затверджений адміністрацією  графік консультації, під час яких індивідуально працюю з бажаючими покращити результати.  Але хороші результати  можливі при взаємному бажанні здобувачів освіти їх мати.

  Проте, подані  нижче цифри говорять самі за себе: серед тих, хто приєднався до онлайн навчання, постійно та якісно виконувала  домашні роботи  переважна меншість дітей (за виключенням 7-Б класу).  Значна більшість  мала проблеми, які можна пояснити і психологічним станом, і недостатньою старанністю та відповідальністю за виконання своїх обов'язків. А це привело до того, що останній тиждень першої четверті та під час канікул багато хто працював над покращенням оцінки.  Не говорю знань, бо навряд чи примусове виконання роботи позитивно впливає на якість знань. Звичайно,  можуть бути виключення. 

 Щоб покращити ситуацію, я провела опитування щодо рівня задоволеності дітьми  результатами навчання, попросила їх дати правдиву  самооцінку своїх фактичних знань.  Після опитування провела співбесіди та спланували з бажаючими індивідуальну освітню траєкторію  з курсу зарубіжної літератури.   Сподіваюсь на співпрацю та успіх.