31 січня 2025

Про читання. Маєму проблему.

  Багато слів та тез в педагогічній пресі на різних платформах про зниження рівня освіти в країні взагалі та необхідність залучати дітей до читання зокрема. Проблема серйозна, причин багато, але чи тільки вчителі мають нести відповідальність?

 Хочу поділитися, з якою проблемою зіткнулася я з шестикласниками, готуючись до позакласного заходу. Я планую позакласні проєкти, незалежно від навантаження та безоплатність, бо якщо не вчитель літератури, то хто буде залучати підлітків до читання?  В одному з попередніх дописів я ділилася, які цікаві рекомендації для зимового читання знайшла в інтернеті та порадила учням і сама зацікавилась. На жаль, з тих творів, я прочитала тільки чотири оповідання Мирослава Дочинця  зі збірки "Світло семи днів. Маленькі історії для душі", та й то завдяки скриншоту, який автор додав до реклами. Абсолютно все рекомендоване  потрібно було купити, до того ж за зовсім не дитячі ціни,  та відсутнє в нашій районній і шкільній бібліотеці.  

Запропонувала дітям вибрати тексти для читання вголос. Зупинилися на притчі про чотири свічки, але збірки притч українською мовою немає!  Звичайно, маленькі твори можна переписати, роздрукувати чи зробити скриншоти, але що робити з іншими... 

13 січня 2025

Починаємо семестр з позитивними емоціями.

 Закінчились зимові канікули, під час яких здобувачі освіти мали час відпочити від занять, більше  поспілкуватися з рідними та друзями, присвятити час улюбленим заняттям. А ще канікули — це чудовий час для розваг, екскурсій та подорожей. На жаль, у нашому прифронтовому місті потрібно пристосовуватися до реалій та бути обережними, але знаходимо можливості для повноцінного життя. І фотозвіти учнів про виконання канікулярних адвент-календарів — яскравий доказ цьому. Сьогодні, як ніколи, нам потрібні позитивні емоції.

Традиційно перші зустрічі після канікул присвячую обміну цікавими ідеями для дозвілля вдома й на вулицях, враженнями від екскурсій та прочитаних книг, переглянутих фільмів.  Сподіваюсь, що накопичені позитивні емоції додадуть дітям більшу впевненість в собі та бажання вчитися


https://www.canva.com/design/DAGb_IrtuwU/E7n5fqDEF2FQXIuWuiBjlQ/edit?utm_content=DAGb_IrtuwU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton 


08 січня 2025

Приємного зимового читання.

 Зима – найбільш книжкова пора. Холодний зимовий вечір найкраще присвятити приємній книзі. Книги про зиму завжди наповнені особливою, ні з чим незрівнянною атмосферою. Сторінки ніби пахнуть ароматами ялинки, мандаринок, свіжого морозного повітря. Перегорніть чергову сторінку улюбленої зимової історії – й на вас посиплеться снігопад пригод та незабутніх вражень. Ці історії здатні створити світлу атмосферу, з якою звичайні зимові вечори наповняться незабутніми моментами. Ці книги подарують вам чарівний зимовий настрій. Не дарма кажуть, якщо хочеш дива, варто лише взяти в руки книжку й почати читати. Така література завжди надихає, приносить розраду в тяжкі хвилини, допомагає відвернутися від проблем, а ще дарує відчуття тепла та затишку.

Цей текст я знайшла в інтернеті та вирішила використати, бо краще й не скажеш. В пошуках літератури для своїх учнів знайшла матеріали працівників однієї з бібліотек м. Полтави.  Порадила дітям переглянути відеоматеріали та вибрати твір для самостійного читання. Думаю, що і дорослим буде корисно та цікаво провести вечір з дітьми за книгою.  Мене, наприклад, зацікавили книги Едіт Патту "Дитина півночі" та Мирослава Дочинця "Світло семи днів. Маленькі історії для душі". Обов'язково проведу урок обміну враженнями про прочитане  та спільно виберемо твір для позакласного заходу до Всесвітнього дня читання вголос, який цього року буде 5 лютого.Тож, приємного всім зимового читання.


                               https://youtu.be/Ino8V8qUNfs?si=qEC2YAwflua3KmCX